دفـــــــــــاع مقدس
 
نويسندگان

         

بسمه تعا لی

 

انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام خمینی توانست پس از سالها  نظام طاغوتی سلاطین را با حاکمیت ستمگرانه و نابود کننده حرث و نسل مسلمین شکست داده و در برابر نگاه نا باور جهانیان روش نوینی از دمکراسی مبتنی بر خدا پرستی  و باورهای دینی را به ظهور برساند و نظام اجتماعی و حکومت دینی را مطرح و استقرار نماید .

حرکتی چنین عظیم و انقلابی  برگرفته از فرهنگ اصیل  اسلامی معلول ایدئولوژی غنی و رهبری داهیانه ای است که در همین مکتب رشد و نمو یافته و با بینشی فوقالعاده توانسته مصداق آیات کتاب خدا  مستضعفین را بر مستکبرین پیروز و آنان را وارثان زمین قرار دهد.

باید اذعان کرد که استکبار جهانی شرق و غرب که تصور انقلاب کمونیستی و یا مارکسیستی را داشتند در کمال ناباوری و غافلگیری به عناوین مختلف سعی در توقف انقلاب و سپس انحراف انقلاب  . را در سر می پروراند . تلاش وابستگان  ملی گرا ، منافقین صاحب ایدئولوژی اشتراکی  ، جنگ در کردستان ، معارضین با پوشش خلق عرب در خوزستان . و در نهایت . . . جنگ . جنگ . جنگ .

 

                           

 

آنگاه که ما را مشتی بچه وبال و دست و پاگیر نیروهای کلاسیک می نامیدند .

آنگاه که برای حضور نیروهای بسیجی و مردمی لح لح می زدیم .

آنگاه که برای حضور در نبرد حق علیه باطل سر از پا نمی شناختیم و ما را به سخریه می گرفتند .

آنگاه که تفنگ 106 را  در بغل می گرفتیم و بر آن فخر می فروختیم . که سنگین ترین اسلحه مان است .

آنگاه که همه چیز اولویت اول و جنگ در اولویت آخر زرو زور داران و تزویر صفتان بود .

آنگاه که به رسم قناعت در جبهه ها ماسک شیمیائیمان را به همدیگر قرض می دادیم تا از محل آلوده خارج شویم .

آنگاه که محسن و علی و رحیم و غلامعلی و حسن و مجید و اسماعیل و مهدی ها و احمدها و . . . . .  خود را سپر بلای نیروهای اسلام می کردند و همانند پدری مهربان آنان را هدایت و راهنمائی می کردند .

آنگاه که بمبارانهای مکرر شیمیائی کمرمان را خم می کرد و در چگونگی پاسخ به خانواده هایشان به چه کنم و چه بگم افتاده بودیم .

آنگاه که باید پاسخ  می دادیم چرا ما اشکانیان  راه و رسم نیاکان خود را فراموش کرده و دفاع می کنیم  .

آنگاه که باید پاسخ می دادیم که چرا جنگ را  بعد از فتح خرمشهر تا والفجر هشت و کربلا پنج ادامه می دهیم .

آنگاه که مرز های شمال و جنوب کشور را برای یافتن راهی برای اجرای عملیات که متناسب با نیرو و امکاناتمان باشد می کاویدیم .

 آنگاه که به فرمان ولایت پیکرما ن را سپر بلای امت اسلامی کرده بودیم .

تصور این را می کردیم که باید روزی پاسخگوی پذیرش قطعنامه 598 هم باشیم .

 

     

 

لاکن با همان اعتقاد . و با همان انگیزه و با همان عزت و بالندگی باز هم گوش به فرمان ولایت خود را آماج تهمت ها و نیش و کنایه ها  قرار می دهیم . تا نبادا گزندی به اسلام و امت اسلامیمان برسد .

اما با تمام اوصافی که گذشت باید هر حادثه در زمان خودش و با توجه به شرایط پدید آمدن آن حادثه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و تحلیل  رهبر معظم انقلاب با کارگزاران نظام  بیانگر کیفیت تحلیل است که ما در تحلیل آن حادثه با اطمینان بگوئیم پذیرش قطعنامه هرگز به معنای عقب نشینی و دست برداشتن از آرمانها نیست . به فرموده ایشان آگاهی یک عقب نشینی تاکتیک است  که اگر انجام نشود ضرر آن جبران ناپذیر است .

نمی توان انجام هر کاری را از زاویه تنگ عصبیت و نامرادی تحلیل کرد  و تمام حادثه را از نگاهی غیر منصفانه و منفعت طلبانه به تصویر کشید .

چه کسی می تواند امانت و ثاقت مسولین  سیاسی و نظامی آن زمان را انکار کند . با آنانکه هنوز همان مسولین پا در رکاب خدمت به نظامند. چه کسی  شخصیت آقای هاشمی را انکار می کند که در مسئولیت جانشین فرمانده کل قوا هدایتگر جنگ بوده است .

و چگونه می توان محسن را با آن صلابت و پشتکاری در رزم ، همراهی با رزمندگان وگریان از فقدان عزیزانش  انکار کند . و اصلا مگر تاریخ می تواند مجید و اسماعیل و حسن و مهدی و احمد را با صدها همراه وهزاران یار و یاور به فراموشی بسپارد . 

و مگر تاریخ دایه مهربانتر از مادر رزمندگان را می پذیرد که در سخت ترین شرایط به دلائل مختلف اولو یت آخرشان جنگ و دفاع بوده است و مگر کسی می تواند دایه مهربانتر رزمنگانی باشد که جان ناقابل خویش را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم مولا و رهبر و اسلا مشان نموده اند .

آیا اینان رژه مستانه تانکهای تحویلی به رژیم حزب بعث عراق را دیده اند  . و آیا اینان رژه هوائی میراژها و میگ های 25 و سخوهای 29 و سوپر اتاندارد  تقدیمی به رژیم عراق را حتی از دور مشاهده کرده اند . بخصوص آنگاه که بر فرقهایمان نقل و نبات فرو می ریختند . بخدا با رژه های جشنهای ملی خیلی متفاوت است . و آیا اینان قدرت و دقت موشکهای اهدائی  بخصوص اگزوست را  حدس زده اند .  آیا اینان سوز چشمان اشکبار رزمندگان را در حین بمبارانهای شیمیائی درک کرده اند . و آیا اينان تفاوت این اشک را همراه با تاولهای پوستیش  با اشک حاصل از پیاز خرد کردن در آشپز خانه می دانند .

 

      

 

آنگاه که می جنگیدیم . متهم بودیم که چرا می جنگیم . و آنگاه که قطعنامه پذیرفته شد متهم هستیم که چرا نمی جنگیم .

چه کسی می توانست بمباران شیمیائی شهرهایمان را تحمل کند .؟ و چه کسی می تواند درک کند که بمباران حلبچه قبل از اینکه عمل جنگی باشد برای ایران اسلامی یک پيام تهدید کننده است  . که ما هیچ ابائی از بمباران شيميائی شهرهایتان نداریم . . و چه کسی می تواند باور کند که هدف قرار گرفتن هواپیمای ایر باس سهوی و اشتباه اپراتور پروازی موشک و یا ویلیام راجرز فرمانده ناو وينسنس ناوگان پنجم آمريکا بوده است . و چه کسی معنای شلیک کن و فراموش کن را می داند ( خطاب ویلیام راجرز به اپراتور پروازی موشک ناو وینسنس )  آیا هدف قرار دادن هواپیمای ایر باس پیامی غیر از دد منشی داشته که اعلام نموده است . به هر شکلی هست نخواهیم گذاشت شما ( ایران ) برنده جنگ باشید . 

کدام سازمان بين المللی مدافع مضلومان هميشه تاريخ بوده است . و مگر نه همين سازمانهای جهانی حامی دد منشی رژيم بعث عراق در اعمال ننگين شروع و طول جنگ بوده است . آيا سازمانهای جهانی اکنون حاضر هستند حقوق حقه ملت با عزت ايران اسلامی را تاييد کنند . ؟

باز هم همانند گذشته به مولا و مقتدایمان   متمسک می شویم و آنگاه که حکیمانه می فرماید . اگر در زمان معین حمله نشود  خسارت زیادی ببار می آید و بهمان اندازه اگر در عقب نشینی بموقع اقدام نشود همان مشکلات خواهند آمد .

امروز چه بسا حیات جمهوری اسلامی به برکت همان پذیرش باشد . و در پی آن عزتمندی نظام سیاسی . نابودی نظام سیاسی عراق  ، محاکمه صدام  ، منفوریت آمریکا و دستیابی به چرخه سوخت همه و همه از برکات آن پذیرش است .

بنابرین نمی توان با صرف پذیرش یک معاهده تنها آن لحظه پذیرش را تحلیل کرد . گذر زمان بسیاری از مسائل را حل می کند .

 و امروز بهترین دلیل بر حکیمانه ترین عمل امام در پذیرش قطعنامه 598 جایگاه ، اقتدار   و عظمت سیاسی در عرصه ملی و منطقه ای و  جهانی است .

 

                                              

 

والسلام

احمد سوداگر

 

 

 

[ ۱۳۸٦/٢/٧ ] [ ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ] [ امید مهاجر ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب
RSS Feed



فروش بک لینک طراحی سایت